מהו תמלול ?


מהו תמלול ? תמלול היא פעולה של המרת קבצי שמע לטקסט כתוב. השימושים בתמלילים של ההקלטות רבים ומגוונים. עורכי דין ובעלי דין משתמשים בתמלול כראייה בבית המשפט. סטודנטים נעזרים בשירותי תמלול על מנת לחסוך לעצמם שעות האזנה להרצאות. עיתונאים וכותבי תוכן מתמללים הקלטות של ראיונות שביצעו. עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות מקליטות ומתמללות את ישיבות המליאה שלהן. חברות ציבוריות ופרטיות מתמללות הקלטות של ישיבות דירקטוריון. חברות ציבוריות נדרשות לתמלל גם את ישיבות הוועדות השונות בחברה על מנת לשמור על מינהל תקין.

איך מתמללים הקלטות ?

תמלול הקלטות הינה ממש סוג של אומנות, הדורשת ידע וניסיון רב. שכן על מנת לתמלל הקלטה יש להאזין לה ובמקביל לכתוב את כל מה שנאמר ונשמע. ולכן, לא כל אחד יכול לתמלל לבד.


על מנת לבצע תמלול הקלטה יש להשתמש בתוכנה ייעודית המאפשרת להאזין להקלטה בסוגי מהירויות שונות, אשר לא קיימות בנגנים הרגילים. המתמלל מאזין להקלטה לאחר שבחר את קצב ההשמעה המתאים למהירות ההקלדה שלו,וכותב כל מילה שנאמרת, כל בכי שנשמע וכל רעש שנראה רלוונטי. חשוב מאוד גם לשקף את השתיקות, ההיסוסים והגמגומים שכן אלה מעידים על הלך רוחו של הדובר. גם לעמידה בכללי הפיסוק ישנה משמעות, שכן פסיק לא במקום יכול לשנות את משמעות המשפט כולו.

תמלול קלטות בפורמטים שונים :

הטכנולוגיה מתקדמת במהירות שיא, והקלטות כיום מבוצעות בפורמטים שונים ובהתאם למכשירים השונים.
רוב ההקלטות מבוצעות על ידי טלפונים חכמים אך לא כל הטלפונים מקליטים באותה התצורה (פורמט).
מכשירים מנוהלי אנדרואיד יקליטו בפורמטים שונים מאשר מקליטי השיחות של אייפון המובנים בטלפון.אפליקציות הקלטה שונות במכשיר הטלפון יספקו הקלטות בפורמטים שונים, לעומת הקלטה ברשמקול המכשירים.

הודעות קוליות בווטסאפ מייצרות פורמט שונה לחלוטין , אשר אינו מתאים להאזנה בנגן או במחשב, אלה רק באפליקציה עצמה.במקרים מסוג זה צריך לעשות המרה לקובץ כדי שיתאים להיות מושמע בנגנים הרגילים.


סוגי סיומות אפשריות לקבצים : ,AMR,MP3, M4A, WAV, AVI OGG

חברתנו יודעת להתמודד עם כל סוגי הקבצים ולהפיק עבורכם תמלול קלטות מדויק ומקצועי של הקבצים שברשותכם.


תמלול משפטי :
כשמעוניינים להגיש לבית המשפט הקלטה כראייה, יש לבצע תמלול משפטי על ידי חברה מומחית בתחום. רק חברה תספק לכם תמליל מדויק ועל פי הכללים הקבועים בחוק. תמלילים מתקבלים היום בבתי המשפט ככאלה העומדים בכלל הראייה הטובה. שהרי הדברים שנאמרים בשיחות בחדרי חדרים יהיו שונים מהדברים הנטענים בפני בית המשפט. כשאדם מדבר עם חברו לרוב לא יחשוב כי מקליטים אותו ולכן ידבר בחופשיות ויאמר את אשר על ליבו. באמצעות התמליל יכול השופט לדעת בדיוק מה נאמר בזמן אמת ולהגיע לחקר האמת.

טעות אחת קטנה ותוצאות המשפט יכולות להתהפך לחלוטין. בית המשפט צריך לדעת האם הדובר אמר "לא רוצה ללכת הביתה". או שמא אמר "לא, רוצה ללכת הביתה". אותו משפט בדיוק, אבל בלי הפסיק הוא אומר שהוא לא רוצה. עם הפסיק הוא אומר שהוא כן רוצה.
זיכרו- בית המשפט אינו מאזין להקלטות אלא נשען על התמלול המוגש. לכן הוא חייב להיות מדויק וזאת יכולה לעשות רק חברה מקצועית בעלת ניסיון מוכח ומוניטין מעולה. כמו כן, חשוב להקפיד, כשמבצעים תמלול הקלטות סתר לבית המשפט שההקלטות קבילות בהתאם לחוק הראיות.


תצהיר תמלול – וחוות דעת המומחה
על מנת שהתמלול יתקבל כראייה בבית המשפט עליו להגיע בצירוף תצהיר תמלול. תצהיר זה בעצם חוות דעת מומחה בהתאם לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א-1971 בה על המתמלל לפרט את ניסיונו. את שם הלקוח אשר העביר את ההקלטה לתמלול. את שם קובץ הקול שהועבר, את אורך ההקלטה. וכן את חוות דעתו המקצועית של המתמלל לפיה ההקלטה לא נערכה. שהדוברים זוהו ושכל מה שנשמע בהקלטה קיבל ביטוי מלא וברור בתמליל.
ישנה התייחסות רבה בפסיקה לאורך השנים שמתייחסת לחשיבות של חוות דעת מומחה. בית המשפט מקפיד כי תמליל שמוגש לבית המשפט. יוגש בצירוף מסמך זה. שכן ללא תצהיר מתמלל לא יכול בית המשפט להתייחס להקלטה כראייה.

תמלול הקלטת ראיונות
ראיונות הן הדרך הטובה ביותר לאיסוף ותיעוד דעות, חוויות ותחושות של אנשים. חוקרים, דוקטורנטים, סטודנטים עיתונאים וכותבי סיפורי חיים נעזרים בשירותי תמלול הקלטת ראיונות לצורך עבודתם, או לימודיהם. אנו מספקים שירותי תמלול למחקר איכותני וכן ראיונות סיפוריים, והכל בהתאם לדרישות הלקוח. אנו מבינים כי הצרכים של דוקטורנט שונים באופן מהותי מצרכיו של עיתונאי המעוניין בתמלול ראיונות שביצע לצורך כתבה.


תמלול הקלטה בזום :
בתקופה האחרונה גילינו כולנו את היתרונות בשימוש בזום. פלטפורמה זו זמינה ונוחה לניהול פגישות, ישיבות, דיונים ובוררויות, ישיבות מליאה וישיבות דירקטוריון. תמלול הקלטה בזום יכול להיעשות בדרכים שונות. ניתן להקליט את הפגישה ולהעביר אותה לחברה מקצועית לתמלול הקלטות. ניתן לבקש כי מתמלל ישתתף בישיבה וינהל פרוטוקול בזמן אמת. אפשרות נוספת היא לצרף את חברתנו לפגישה ואנו נקליט אותה עבורכם.


שיפור איכות השמע בהקלטה

אין לדעת מתי תצטרכו להשתמש בשירותי תמלול הקלטות. התנאים לעיתים לא אידיאליים. לקוחה פנתה לחברתנו לפני כחצי שנה והעבירה לנו שש שעות של הקלטות שהקליטה את בעלה. משום שלא רצתה שידע שהיא מקליטה, היא החביאה את מכשיר ההקלטה בכיס המכנס. לאור זאת היו המון רעשים בהקלטה. בדיוק לצורך מקרים אלו, אנו עובדים עם מומחי סאונד מהשורה הראשונה. תפקידם להפריד בין השכבות הרבות המרכיבות את ההקלטה לתמלול. לזקק אותה באופן שהמתמלל יוכל לשמוע כל מילה שנאמרה. ואף להצליח לבודד קולות באופן שיאפשר לקלוט מה נאמר גם כשמספר אנשים מדברים יחד.

תמלול